Hakkında

TARIHÇE

DOĞRULUK,DOĞALLIK ve DÜRÜSTLÜK...

Firmanın kurucusu Ahmet Tipi , 2005 yılında ev dekorasyon alanında öncü ,yabancı bir firmanın Türkiye distribütörlüğünü alarak, ilk mağazalarını Addresistanbul’da açarak bu sektöre adım attı. "Güzel kaliteli mobilyayı, makul fiyata üreterek; tüketiciye ulaştırma" vizyonuyla yola çıkan ekip, kısa sürede müşteri beklentilerine,terminlere ve ürün kalitesine verdikleri önem ve maliyet düşürücü sistemleriyle beklentilerinin üzerinde satış gerçekleştirdiler.Doğru bilgiyi,doğru zamanda vererek, en önce neleri yapamayacaklarını müşterileri ile paylaşarak, tamamen doğal malzemelerden üretilen mobilyaları satıp;doğruluk,doğallık ve dürüstlükten asla taviz vermediler. İthalatta yaşanan sorunlar,müşteri taleplerine yeterince cevap verilememesi sonucu,ivedi bir kararla mobilya imalatına başladılar. 2008 Ağustos ayında ilk fabrikalarını Tuzla’da kurduktan sonra, Ekim ayında tüm dünyada başlayan finansal kriz sonrası şu anda da imalatlarını devam ettirdikleri Alemdağ Fabrikası’na taşınıp, yeni markaları “Coastal Homes”un ilk temellerini attılar.

Markanın ilk koleksiyonu 2009 yılının sonlarında mağazalarında yerini aldı, yeni koleksiyon ile 2010 yılı içerisinden satışları %60 civarında artarken, bir yandan da markalarını ihracat pazarlarına açmaya başladılar. Firma çalışanlarının Almanca ve Alman pazarı hakkında bilgisi sonucu, ilk ihracat pazarları Almanya oldu. Almanya’da da kısa sürede kendisine iyi bir Pazar bulan Coastal Homes, daha sonra sırasıyla İngiltere, Almanya, Ukrayna, Yunanistan, Belçika, Kıbrıs, İran, İzlanda gibi pazarlarda da çok aranan ve satılan bir marka haline dönüştü. 2011 - 2015 yılları arasında, yerel pazarda genişlemeye ağırlık vererek; sırasıyla Cemiltopuzlu, İzmir, Bodrum, Ankara, Modoko, Samsun, Adana, Alanya ve Kıbrıs şubelerini açtı. Coastal Homes’un kısa sürede yakaladığı başarının sırrı, son yıllarda trend olan, “New England” tarzını çok başarılı bir biçimde ortaya koyan koleksiyonu, verdiği kısa terminler ve özellikle terminlerine bağlı kalışındaki istikrar, verdiği zengin seçenek ve tüm ürün gamının(ahşap ve döşemeli mobilya, kılıflı koltuk, aksesuar) aynı çatı altında üretilip sevk edilmesi olarak sıralanabilir. Kısaca özetlemek gerekirse, Coastal Homes firma yönetimindeki; genç, yenilikçi, çalışkan, disiplinli ve dinamik çizgisini hem koleksiyonuna hem de iş ortaklıklarına katarak, önümüzdeki yıllarda Avrupa’da adından en çok söz edilecek markalarından biri olma yolunda hızla ilerliyor.

MÜSTERI MEMNUNIYETI

“Doğa yarattığı hiçbir şeyin, tıpatıp aynısından bir kez daha yaratmayacak kadar cömerttir….”

Size Coastal Homes (CH) ürünleri ile ilgilendiğiniz için öncelikle teşekkür ederiz. Biz CH olarak, sizlerin evine ürünlerimizle girdiğimizde; sizlerin en mutlu, en hüzünlü, en coşkulu, en duygulu anlarına tanıklık edeceğimizin bilinci ve sorumluluğu içerisindeyiz. Bu sebeple bizim “ müşteri memnuniyeti ” politikamız, müşterilerimize öncelikle “ neleri yapamayacağımızı ” anlatmaktan geçer. Ürünlerimiz tamamen doğal malzemelerden imal edildiği için, sizlere mağazalarımızda gösterdiğimiz ürünler ile, sizlerin siparişi üzerine yapılan ürünler arasında ufak farklar olabilir, zira “Doğa yarattığı hiçbir şeyin, tıpatıp aynısından bir kez daha yaratmayacak kadar cömerttir...“. Bu sebeple; bu farklılığı istemeyen, kabul edemeyen, verdiğimiz hizmetlerden memnun kalmayacak, farklı beklentileri olan insanların mağazalarımızdaki görsel zarafetten etkilenerek, bizlerden ürün satın almasını asla istemeyiz; işte bu nedenle biz öncelikle “ neleri yapamayacağımızı ” anlatırız ki herkes aldığı ürün ile uzun yıllar evinde en mutlu anlarını paylaşsın. Biz müşterisini en çok seven firmayız, bu sebeple size neleri yapamayacağımızı aşağıdaki maddeler ile tek tek anlatmak isteriz, eğer kabul ederseniz seve seve evinizin en güzel köşesini sizlerle paylaşmaya hazırız …